Ceny a spôsob objednania

Cenník

Vieme, že naše služby sú jedny z drahších v porovnaní s firmami ponúkajúcimi obdobné kompozitné materiály. Treba si však uvedomiť, že materiálová skladba profilov v našej ponuke spolu s dizajnom dosiek značky Timbermax® sa s obdobnými materiálmi na Európskom trhu kvalitatívne nedá porovnať. Cena materiálu v tomto prípade reálne zodpovedá jeho kvalite čo zastrešuje aj zmluvne garantovaná záruka 25 rokov na farebnú stálosť, odolnosť voči škvrnám a fľakom. Interne upravený výrobný proces, dizajn profilov a vlastný systém prvkov uchytenia tvoria komplexnosť finálneho diela s bezkonkurečnými vlastnosťami. Zabezpečujeme dlhoročnú spokojnosť a bezstarostné úžívanie odovzdaného diela. Klienti nás po dlhých rokoch užívania terasy či fasády často kontaktujú so žiadosťami o doplnenie prvkov projektu či realizácie nových projektov. Spolupracujeme taktiež s viacerými architektonickými a stavebnými firmami. Dôraz na kvalitne odvedenú prácu sa po rokoch na trhu zúročil a značka Timbermax® sa bez platenej reklamy, iba vďaka kvalitným odporúčaniam, stala jednotkou na trhu v celej strednej Európe.

Pre rýchlu orientáciu ponúkame stručný prehľad jednotlivých možností.

T138


Najčastejšie používaným druhom dosky pri realizáciach je profil T138. Používa sa pri obkladoch terás, fasád a aj do plotových výplní. Montujú sa na neviditeľný spoj klipovým systémom Timbermax® navrhnutým interne spolu s tvarom profilu dosky. Profil T138 sa používa na obklady plôch malých aj veľkých.
Profily F a FT slúžia iba ako doplnkové profily na vypracovanie detailov stavby a nepoužívajú sa na väčších obkladaných plochách.
Lamelové profily P postupne naberajú na prestíži a použitívajú sa vo všetkých druhoch obkladov okrem terás.

Profily naskladňujeme v dvoch základných typizovaných dĺžkach a to 2880mm a 4400mm. Profily T138 sú celoročne dostupné skladom v dĺžke 2880mm v prvých šestnástich farebných odtieňoch. Pri profiloch o dĺžke 4400mm sa treba vždy aktuálne informovať na infolinke firmy.

Na základe dlhoročnej skúsenosti neodporúčame pri montovaní napdájať dosky dlhšie ako tri mestre. Zaužívaným spôsobom obkladania veľkých plôch je preto ukladanie profilov o dĺžke 2880mm parketovým spôsobom. Pre dosiehnutie čistého dizajnu istá časť klientov dopytuje obklady bez napojenia či už pri terasách alebo fasádach montovaných zvislo. Je možné montovať dosky aj týmto spôsobom no treba počítať s väčším odpadom dosiek a teda aj väčšou spotrebou materiálu na meter štvorcový.


Cena materiálu na obloženie jedného metra štvorcového profilom T138 je 83,97 Eur/m2 bez DPH pri medzere medzi doskami 2 mm. Medzera sa pri montáži nadstavuje automaticky pomocou klipu našej výroby. Pri montáži terás a fasád sa používajú až tri druhy klipov pre dosiahnutie fixácie alebo pružnsti dosky podľa toho v akom mieste je čo potrebné.

Zľavy sú poskytované tabulkovo podľa veľkosti obkladanej plochy. Individuálne zľavy pre firmy a veľkoodoberateľov je potrebné odkomunikovať osobne alebo zaslaním žiadosti so všetkými potrebnými informáciami mailom na mail : info@timbermax.sk


Dielo na kľúč:

Benefitom našej spoločnosti je možnosť objednať si dielo na kľúč s najdlhšiu záruku v odvetví. Dielom na kľúč sa myslí bezstarostná kompletná realizácia diela od nacenenia projektu, dovozu materiálu, montáže diela až po odvezenie odpadu stavby. Realizácia prebieha na základe vopred schválenej a zazmluvnenej sumy na meter štvorcový. Pri objednávke takejto realizácie obdržíte 5-ročnú záruku na montáž a 25-ročnú záruku na farebnú stálosť, odolnosť voči škvrnám a fľakom. Záruka až 5 rokov na montáž spolu s kvalitnými recenziami odzrkadľujú spolahlivosť materiálu a kvalitu montáže. Pre objednanie diela na kľúč sme pre Vás vypracovali automatizovaný naceňovací systém.

Cenové relácie diel na kľúč :

Nižšie uvedené ceny obsahujú kompletný materiál, montáž, dopravu a vedľajšie rozpočtové náklady.
Ceny neobsahujú prekrytie hrán / bokov lištami. Podľa druhu použitej lišty sú ceny za bežný meter vrátane skrutiek s farebnou hlavičkou a montáže nasledovné:
Lišta šírky 138 mm - 21,60 Eur/bm s DPH
Lišta šírky 80 mm - 15,84 Eur/bm s DPH


Obklad fasády na drevenej podkonštrukcii: 190 – 230 Eur/m2 vrátane DPH

Fasádny obklad Timbermax EXOTIC - Meranti

Obklad terasy zmontovanej na hliníkovej podkonštrukcii: 200 – 250 Eur/m2 vrátane DPH

Terasa Timbermax EXOTIC T138 Vintage

Štandardné plotové dielce s dvoma stĺpmi – oceľové stĺpy RAL s U-profilmi, do ktorých sa zasunú dosky T138 - 750 Eur s DPH za jedno pole 2 x 2 m (4 m2) vrátane montáže

plot Timbermax EXOTIC - Meranti

Ponúkame 3 možnosti objednania / nákupu

1 Realizácia diela na klúč
Pokiaľ máte záujem o bezstarostnú realizáciu diela so zárukou na montáž od skúsených stolárov. Po upresnení základných parametrov diela obdržíte predbežnú cenovú ponuku s garanciou ceny na meter štvorcový. Schválením ponuky a odoslaním objednávky obdržíte zmluvu o dielo so zálohovou faktúrou. Počas spracovania objednávky Vás kontaktujeme ohľadom termínu realizácie a v prípade nutnosti ohľadom obhliadky stavby pre upresnenie detailov.

2 Objednanie materiálu s prepočtom na m2
Túto možnosť zvolí klient, ktorý si chce objednať kompletný materiál potrebný na realizáciu diela no montáž si chce uskutočniť vo vlastnej réžii. Klient sa môže rozhodnúť či má záujem aj o doručenie materiálu alebo o vyzdvihnutie na centrálnom sklade. K zmluve o dielo a zálohovej faktúre bude priložený príslušný návod na montáž. Materiál Vám po spracovaní objednávky a zaplatení faktúry v plnej sume doručíme na zvolenú adresu alebo si poň môžete prísť na sklad. Pokiaľ je zvolený materiál skladom obdržíte ho do pätnástich dní od vystavenia objednávky. Platba v hotovosti nie je možná. V prípade, ak objednaný tovar nie je skladom, dodanie a platobné podmienky sa dohodnú individuálne. Klient v tomto prípade zaplatí rezervačnú zálohu 30% a zostatok pred samotným dodaním. Pri objednaní tovaru aj s dopravou nie je vykládka súčasťou dopravy, ak je tovar prepravovaný externým prepravcom. V tom prípade si objednávateľ zabezpečí vykládku sám.

3 Objednanie materiálu
Nákup samotného materiálu slúži pre klientov či firmy, ktorí majú záujem o presný počet kusov jednotlivých položiek z našej ponuky. Túto možnosť zvolí klient, ktorý vie o aký profil v akom počte kusov s akým príslušenstvom potrebuje k zrealizácii diela. Výstupom cenovej ponuky je zálohová faktúra. Materiál Vám po spracovaní objednávky a zaplatení faktúry v plnej sume doručíme na zvolenú adresu alebo si poň môžete prísť na sklad. Pokiaľ je zvolený materiál skladom obdržíte ho do pätnástich dní od vystavenia objednávky. Platba v hotovosti nie je možná. V prípade, ak objednaný tovar nie je skladom, dodanie a platobné podmienky sa dohodnú individuálne. Klient v tomto prípade zaplatí rezervačnú zálohu 30% a zostatok pred samotným dodaním. Pri objednaní tovaru aj s dopravou nie je vykládka súčasťou dopravy, ak je tovar prepravovaný externým prepravcom. V tom prípade si objednávateľ zabezpečí vykládku sám.

CENOVÁ PONUKA

Individuálnu cenovú ponuku poskytneme po obdržaní podkladov na mailovú adresu : info@timbermax.sk

Na správne vypracovanú cenovú ponuku budeme potrebovať nasledovné informácie:

Fasáda :

 1. Presnú plochu = m2, ktoré chcete obložiť.
 2. Druh muriva = nosná časť fasády
 3. Hrúbku a druh tepelnej izolácie ( Informáciu či od nás požadujete aj materiál a montáž izolácie. )
  ( Pri hrúbke izolácie nad 150mm je potrebné upevniť L-Uholníky na nosnú časť fasády (pod izoláciu) pre statické uchytenie podkladového roštu. Pri tvrdenej izolácii o hrúbke do 150mm nie je nosný L-Uholník potrebný - rošt sa upevňuje priamo cez izoláciu do nosnej časti fasády skrutkami s hmoždinkou. )
 4. Druh podkladového nosného roštu - Drevo/Hliník.
  Systém s dreveným roštom je lacnejší, jediný rozdiel je v hrúbke systému.
  Fasádny systém Timbermax má pri dreveném rošte hrúbku skladby 65mm od zateplenia a z hliníku 45mm od zateplenia.
 5. Smer pokládky dosiek : Horizontálny / Vertikálny

Je potrebné pri úvahách o hrúbke izolácie a celkovej hrúbke skladby obvodobej steny počítať s hrúbkou skladby systému Timbermax. Odporúčame prehodnotiť možnosť zmenšenia hrúbky tepeľnej izolácie.
= hr. izolácie do 150mm + hr. fasádneho systému Timbermax ( cca 65mm ) = 215mm celková hrúbka skladby od nosnej časti fasády

Terasa :

 1. Presnú plochu = m2, ktoré chcete obložiť.
 2. Druh podkladu : betón / hranaté kamenivo / štrk / hydroizolácia
 3. Požadovanú výšku skladby konštrukcie ( od podkladu po nášlapnú plochu dosky )
 4. Pri spádovanom podklade uviesť minimálnu a maximálnu požadovanú výšku skladby terasy ( stačí odhadom )
 5. Smer ukladania dosiek ( ak si želáte dosky bez nadpájania )

Pokiaľ máte pri terase rozdielne podklady poprosíme o rozdelenie plôch na dve samostatné celky s popisom.

 • Lokalitu stavby
 • Fotografie stavby
 • Dielo na kľúč / Objednávka materiálu

Po obdržaní podkladov zašleme kompletnú cenovú ponuku, ktorá obsahuje rozpis jednotlivých položiek :

 1. Materiál
 2. Montáž
 3. VRN = Ostatné = Vedľajšie rozpočtové náklady
  = Dovoz materiálu + Doprava a ubytovanie montážnej skupiny v okolí stavby + Odvoz odpadu.

OBJEDNANIE DIELA NA KĽÚČ

Schválenie cenovej ponuky
V prípade, že je klient s cenovou ponukou spokojný a chce pristúpiť k objednávke realizácie / materiálu odpovie na obdržanú cenovú ponuku emailom a zašle nasledovné informácie.

 1. Fakturačné údaje ( s diakritikou )
 2. Adresu stavby ( najlepšie aj s geolokáciou pri novostavbách )
 3. Zvolený farebný variant dosiek
 4. Telefónne číslo

Súkromné informácie spolu so všetkými informáciami o objednávke spracujeme do zmluvy o dielo a zálohovej faktúry ktorú obdržíte do týždňa od schválenia cenovej ponuky. Termín montáže je bežne do mesiaca až dvoch od podpísania zmluvy o dielo.


Presný termín realizácie sa upresňuje až po zaplatení zálohy 60% z celkovej sumy zákazky. Pokiaľ je odstup od podpisu zmluvy do realizácie dlhší ako 3 mesiace, zálohu môže klient zaplatiť na dva krát.

Zmluva o dielo garantuje cenu za m2 obloženej plochy, podľa schválenej cenovej ponuky, kde klient uvádza predpokladanú plochu realizácie. Zákazník zaplatí doplatkovú sumu 40% na základe zamerania celkovej obloženej plochy po dokončení diela. Celková obložená plocha sa vypočíta po záverečnom zmeraní a zrátaní všetkých plôch vynásobením garantovanou jednotkovou cenou za m2.

Garanciou ceny realizácie diela na m2 obloženej plochy je krytý nielen klient ale aj realizátor. Počas dlhoročných skúseností sa nám neraz stalo, že plocha v cenovej ponuke nezodpovedala reálne obkladanej ploche zákazky. V prípade, ak má klient v schválenej a zazmluvnenej cenovej ponuke celkovú sumu na obklad 100m2 a obloží sa len 90m2, zaplatí len za obložených 90m2. Zvyškový materiál odvezieme spolu s odpadom stavby. Na druhej strane, pokiaľ na príklad klient v naceňovači milne uvedie obkladanú plochu 90m2, a po zazmluvnení zákazky sa pri realizácii obloží až 100m2, klient je povinný zaplatiť za reálnu obloženú plochu 100m2. Počas realizácie sa s klientom potreba dodatočného obkladu odkomunikuje a s obkladaním výrazne väčšej plochy sa pokračuje až po súhlase klienta.

V cenovej ponuke bez obhliadky nedokážeme obsiahnuť každý požadovaný detail vyhotovenia podľa predstavy klienta. V prípade, že sa pred realizáciou ponuka neupresní obhliadkou stavby, máme zaužívaný montážny postup pri ktorom si klient s montážnou skupinou počas prvého dňa realizácie prejde jednotlivé možnosti vypracovania detailov ako sú lištovania či špaletovania okenných rámov a podobne. Pokiaľ klient všetky detaily neupresní v naceňovači budú zadefinované v preambule zmluvy cenou na bm (bežný meter) a po ukončení realizácie a odovzdaní diela sa detaily doplatia podľa skutočnej spotreby.

Farebnosť

Jedinečný výber až dvatsať farebných variantov.