Terasové a fasádne dosky Timbermax

Timbermax® je značka dizajnových kompozitných terasových a fasádnych dosiek. Timbermax sa od ostatných obdobných produktov na trhu odlišuje predovšetkým dizajnom. Snaha priblížiť sa vzhľadu pravého dreva priniesla konečne reálne výsledky.

Terasové a fasádne dosky Timbermax sú dvojvrstvové kompozitné profily skladajúce sa z jadra a povrchovej vrstvy, ktorá zabezpečuje všetky najdôležitejšie technické a úžitkové vlastnosti, vďaka ktorým Timbermax okrem vzhľadu vyniká medzi ostatnými kompozitnými terasovými a fasádnymi doskami aj svojimi technickými a úžitkovými vlastnosťami. Timbermax je na rozdiel od drvivej väčšiny WPC dosiek svojím vzhľadom a úžitkovými vlastnosťami skutočne bezúdržbovou alternatívou dreva pri použití v exteriéri.

terasa Exclusive TE176 Alpine, obklad Exclusive TE200 Country

Podrobnejšie porovnanie kompozitných dosiek Timbermax s tzv. bežnými WPC profilmi nájdete tu:

Timbermax versus konkurenčné výrobky

Vďaka unikátnemu vzhľadu a výborným technickým parametrom sú kompozitné dosky Timbermax veľmi vhodným materiálom na využitie v stavebníctve všade tam, kde drevu dochádza dych a je náročné na údržbu, ale hlavne na:

dosky Timbermax Exotic T138 kombinácia Bangkirai a Meranti

Cieľom výrobcov drevo-plastových kompozitov je nahradiť drevo v exteriéri, kde najmä vplyv UV žiarenia degraduje jeho kvality a vzhľad. Vlastnosti dreva sa dajú zachovať len patričnou starostlivosťou a údržbou čo je časovo a finančne náročné.

Timbermax svojím vzhľadom skutočne dokáže uspokojiť tých najnáročnejších zákazníkov, ktorým imponuje drevo svojou nezameniteľnou krásou. V oblasti priblíženia sa vzhľadu drevených terás, či fasád, sa jedná o zásadný posun.

PRODUKTY

Značka Timbermax zahŕňa dva základné typy kompozitných profilov, ktoré sa odlišujú technológiou výroby a aj vzhľadom

Timbermax EXOTIC

Ako z názvu vyplýva, ambíciou kompozitných profilov Timbermax EXOTIC je nahradiť exotické dreviny.

terasové dosky TH138 - kombinácia Meranti / Bangkirai

Terasová a fasádna doska Exotic sa skladá z WPC jadra a povrchovej vrstvy Protect shell, ktorá sa na povrch nanáša v jednom procese dvojitej extrúzie a keďže jadro drevoplastového profilu obsahuje ten istý komponent (HDPE), je tento ochranný obal neodstrániteľný. Úlohou tohto obalu je zabezpečiť také vlastnosti terasových a fasádnych dosiek, aké nedokáže drevo, ani bežné drevoplasty wpc vyrábané jednoduchou extrúziou.

TIMBERMAX_EXOTIC

Vzhľad

Kompozitné profily Timbermax Exotic svojím vzhľadom verne pripomínajú exotické dreviny, ktoré dokážu navodiť pocit nekompromisnej kvality a luxusu. Technológia nanášania a miešania farieb je založená na náhodnom princípe, čo zaručuje, že je prakticky nemožné – tak ako u dreva – nájsť dva rovnaké kusy.

Terasa Timbermax EXOTIC

Samočistiaci povrch - odolnosť voči fľakom

Kompozitné dosky Timbermax Exotic sa dodávajú s 25 ročnou zárukou na odolnosť voči fľakom a iným bežným nečistotám. Vďaka tomu údržba terasy, či fasády (obmedzená len na čistenie v prípade znečistenia) naozaj nemôže byť jednoduchšia. Dosky Timbermax EXOTIC sú ako stvorené pre použitie v exteriéri. Odolávajú všetkým poveternostným vplyvom v našich podmienkach. Nenasiakavý povrch je v nekrytých priestoroch dokonca samočistiaci - stačí počkať na najbližší dážď.

odolnosť terasových a fasádnych dosiek voči fľakom

Farebná stálosť

Farebná stálosť WPC profilov Timbermax, meraná UV testom, ktorý simuluje exteriérové poveternostné podmienky, je nepomerne vyššia oproti bežným WPC materiálom. Nejedná sa pritom len o technicky merateľnú zmenu odtieňa, ale aj o zachovanie pôvodného vzhľadu v porovnaní s bežnými WPC materiálmi, u ktorých povrch vplyvom UV žiarenia behom niekoľkých týždňov zvetrá a tvorí tzv. patinu – ako udávajú niektorí dodávatelia.

farebná stálosť dosiek Timbermax

Demonštrácia farebnej stálosti: na fotografii v popredí fasádny obklad realizovaný v roku 2013 a vpravo fasádny obklad realizovaný v roku 2016. Jedná sa o bytovú výstavbu Zahradní město Brno - Líšeň.

Tepelná rozťažnosť

Dosky Timbermax Exotic majú podstatne nižšiu tepelnú rozťažnosť ako väčšina konkurenčných drevo-plastových materiálov. Tento rozdiel predstavuje až 40-50%. Je to zdanlivý detail, ale v praxi to znamená, že dilatačné špáry medzi terasovými, či fasádnymi doskami sú podstatne menšie ako pri konkurenčných produktoch, čo je z estetického hľadiska dôležitejšie, ako by sa na prvý pohľad zdalo. S väčšinou WPC dosiek nie je možné dosiahnuť rovnakú 2 mm medzeru v pozdĺžnom smere aj v nadpájaní.

Poklop_pri_baz_ne_Exotic_T138_Vintage_-_uk

Mechanická odolnosť

Povrch dosiek Exotic je vysoko mechanicky odolný, čo užívatelia ocenia obzvlášť na svojich terasách, ktoré sú vystavené mechanickým vplyvom chôdze a posúvania záhradného nábytku, prípadne pazúrov psov. Ak sa aj náhodou podarí spraviť nejakým ostrým predmetom škrabanec, dá sa jednoducho opraviť vyhladením hladkým kovovým, alebo iným tvrdým predmetom.

odolnost povrchu terasových dosiek

Tvar profilov a systém montáže

Tvar profilov Timbermax Exotic umožňuje univerzálne použitie na terasách aj fasádach. Spolu s medzerou len 2 mm medzi doskami to prináša niekoľko výhod:

System montaze

Tabuľka hlavných technických parametrov

tabulka porovnania wpc produtkov s Timbermaxom

Farebné varianty dosiek Timbermax EXOTIC

Profily Timbermax EXOTIC

Profily Timbermax

Timbermax EXCLUSIVE

Plné kompozitné profily TImbermax EXCLUSIVE svojím vzhľadom verne pripomínajú dubové palubovky.

Terasa Timbermax EXCLUSIVE TE200 country

Ako názov prezrádza, jedná sa o ozaj výnimočne kvalitné a krásne dosky. Ich podobnosť s drevom nemá konkurenciu.

Je to aj vďaka výraznému podielu ručnej práce pri ich výrobe. Nie je zriedkavý názor, že vyzerajú dokonca lepšie ako drevo.

TIMBERMAX_EXCLUSIVE

A to všetko pri obsahu dreva v zmesi 0%
0% dreva = 0 nedostatkov dreva, čiže:

Unikátna zmes minerálov a polyuretánu zabezpečuje terasovým doskám Timbermax Exclusive vynikajúcu mechanickú odolnosť a odolnosť voči poveternostným vplyvom.

Nulová nasiakavosť povrchu výrazne uľahčuje čistenie aj od mastnoty, vína, kečupu…Najexkluzívnejší je ale vzhľad. Dosky sú aj zblízka na nerozoznanie od dreva.Terasové a fasádne dosky Timbermax Exclusive svojím vzhľadom verne pripomínajú dubové palubovky, ktorých obľúbenosť je v našich končinách vďaka ich jedinečnej a nádhernej kresbe stálou veličinou.

Podľa vzhľadu sú v ponuke dva profily:

Klasická doska, profil TO 176, rozmery 176x32x3600 mm, maximálne verne pripomína dubové palubovky.

Timbermax Exclusive 176x32

v 6 farebných variantoch:

Základná cena: 114,60 Eur/m2 bez DPH

Doska “staré drevo”, profil TE200, rozmery 200X32X3200 mm. Je na nerozoznanie od zostarnutých dubových palubiek.

Timbermax Exclusive 200x32

v 3 farebných variantoch:

Základná cena: 119,80 Eur/m2 bez DPH


Terasové a fasádne dosky Timbermax Exclusive sú dokonalou bezúdržbovou alternatívou dreva na použitie kdekoľvek v exteréri. Ich vzhľadu a faktu, že sa z veľkej časti vyrábajú ručne, zodpovedá aj cena, ktorá sa ale po započítaní starostí a problémov s drevom, alebo lacnými kompozitmi, nejaví až taká vysoká.

Timbermax Exclusive je jednoznačne dobrá investícia pre náročnú klientelu.

Timbermax_Exclusive_TE176_Vintage_-_uk